Spojte se s námi:

IROP

Kontakt

Křižíkova 49
471 06 Horní Police
tel. +420 487 860 294
e-mail: info@marianskapolice.cz
www.marianskapolice.cz
IČ: 482 82 553
Číslo účtu: 900444379/0800
ID datové schránky: zstiufm

Via Sacra

Poutní areál v síti labek

K účinnému způsobu propagace hornopolického poutního areálu od září 2022 patří i systém Geocaching Adventure Lab. Jedná se o herní systém, který rozvíjí a šíří společnost Geocaching HQ se sídlem v americkém Seattlu.
Jak to funguje? Účastníci hry po založení uživatelského účtu získají příslušné webové rozhraní a aplikaci. Zde mapa geocachingu nabízí mnoho označených míst (labek), kam lze přijít podle uvedených souřadnic GPS, poznat zajímavé prostředí, splnit připravený úkol (obvykle správná odpověď na otázku) a zapsat si tak na své konto bod. V systému Geocaching Adventure Lab se zpravidla jedná o souvisejících pět míst, třeba i blízko sebe. V případě hornopolického poutního areálu jde o zjištění údajů ohledně architektury v souvislosti s rekonstrukcí areálu.
Je třeba ještě upřesnit, že labky, tedy označení zajímavých míst na mapě včetně textu a otázek, zakládají sami účastníci hry, v Seattlu se věnují programové části systému a jeho herním pravidlům. Herní systém Geocaching Adventure Lab je tak plně zaměřený na účastníky hry, kterým poskytuje zajímavé možnosti relaxace a poznání. Labka Poutní areál v Horní Polici díky historii a nákladné rekonstrukci architektonického komplexu to vše splňuje vrchovatě a v důsledku toho působí i jako zmíněný další způsob propagace poutního areálu.

Další informace lze získat na https://www.geocaching.com/sites/adventure-lab/cs

PhDr. Antonín Januška, Horní Police