Spojte se s námi:

IROP

Kontakt

Křižíkova 49
471 06 Horní Police
tel. +420 487 860 294
e-mail: info@marianskapolice.cz
www.marianskapolice.cz
IČ: 482 82 553
Číslo účtu: 900444379/0800
ID datové schránky: zstiufm

Via Sacra

Sobota 20. prosince 2014 - (Nejen) Adventní duchovní obnova v Horní Polici

Betlém Hany Roušarové - Panna Maria s JežíškemDuchovní obnova začne v 9.00 hodin. Podle počtu účastníků se bude konat buď v kostele Panny Marie nebo v atriu arciděkanství. Program začne přibližně hodinovou katechezí. Pohovoříme nejen o adventu, ale především o potřebě vykoupení, pomoci ze strany Boží a připravíme se na přijetí svátosti smíření. Bude následovat příležitost tuto svátost přijmout. Přibližně v 11.00 hodin bude mše svatá ke cti Panny Marie v adventní době. Připomeneme si události v životě Panny Marie, které se staly mezi Zvěstováním a narozením Ježíše Krista.

Po mši bude čas na zahřátí a občerstvení. Pro návštěvníky jsou připraveny párky a nějaký nápoj. Ve 13.00 hodin se budeme moci zúčastnit varhanního koncertu v podání slečny Jitky Rakové. Závěr duchovní obnovy bude patřit pobožnosti k Panně Marii "v naději". Hornopolická Madona zobrazuje Pannu Marii v požehnaném stavu. V břiše sochy se nachází zasklený otvor, v němž je figurka Ježíška. Pannu Marii budeme prosit za matky očekávající své potomky, za všechny děti i za nás, abychom s radostí čekali na slavnost Narození Páně.

V 15.00 hodin se bude v kostele Panny Marie konat Adventní koncert Severočeského filharmonického sboru Česká Lípa - Liberec pod vedením Josefa Zadiny, regenschoriho katedrály sv. Ducha v Hradci Králové. Uslyšíme díla Wolfganga Amadea Mozarta, Jakuba Jana Ryby, Františka Xavera Brixiho, Zdeňka Pololáníka či Josefa Olejníka.

Po koncertě bude odhalen a požehnán nový betlém v ambitech, dílo paní Hany Roušarové.

Plakát duchovní obnovy ke stažení.

P. Stanislav Přibyl, administrátor